Wiara & niewiara = pułapka

Ludzie często mylą wiarę z prawdą. Wiara/niewiara to elementy z przestrzeni NIE WIEM.  Niewiedza. Jeśli mówię, że “wierzę, że cos się stanie” to oznacza że wiem, że to się stanie czy nie wiem? Oczywiście – nie wiem.
kot-tygrys

Wiara i niewiara są częściami niewiedzy. Jest to coś przyjęte za prawdę lub nieprawdę.
Zakładanie że coś jest prawdą nie znaczy jednak, że to jest prawdą. Wierzę powszechnie znaczy, założenie prawdziwości jakiejś tezy – ale to nadal jest tylko teza.
W Rzeczywistości wierzę znaczy: “chciałabym, żeby tak było i pragnę myśleć, że tak będzie”.
 Jeśli powiem “wiem, że za zakrętem jest las” oznacza to informację, której jestem pewna. Fakt. Wiedzę.
Jeśli powiem, że wierzę/nie wierzę że za zakrętem jest las – oznacza to, że nie wiem, czy las tam jest. Dobrze jest więc powiedzieć prawdę: “nie wiem, czy tam jest las”.
 W Świecie Ludzi słowo wierzę/nie wierzę jest zdecydowanie nadużywane.
Ludzie stosują je w wielu kontekstach, a popularnie słowo to mylone jest z prawdą.
Ludzie skupieni na wierze często nie dostrzegają Rzeczywistości. Słowo wierzę nabrało wymiaru faktu. Prawdy. W imię iluzji/opcji w którą wierzą są gotowi popełniać różne czyny, Jednak nie rozumieją tego, ze wiara to nie wiedza, więc w Rzeczywistości popełniają różne czyny w imię iluzji.
 Co to znaczy wierzyć w Siebie? To znaczy Siebie nie znać. Jeśli Człowiek zna Siebie, uważnie obserwuje i analizuje oraz rozumie i zauważa wszelkie zależności – nie kieruje się wiarą w siebie a świadomymi wyborami. Po prostu podejmuje decyzje, zmienia to czego nie chce, rozwija się w kierunkach, w jakich chce. Postępuje świadomie. To wybór, konsekwencja, chęci. Nie wiara.
Jeśli powiem, ze wierzę że mi się uda – to w rzeczywistości znaczy, że nie wiem, czy mi się uda, ale z jakiś powodów chcę, żeby się udało.
Nic się samo nie dzieje.
Wierzę i nie wierzę są dla mnie nieistotnymi elementami.
Ponieważ odróżniam je od wiedzy i rozumiem, że funkcjonują w sferze niewiedzy – nie używam ich.
 Zatem ani w siebie wierzę, ani nie wierzę. Nie kieruję się w życiu wiara i niewiarą wcale. To zbędne. Wybieram pewne kierunki i w nich się poruszam. Codziennie podejmuję jakieś decyzje, które są wyborami. Następnie doświadczam efektów tych wyborów. Wszystko dzieje się na zasadzie akcja – reakcja. Sygnał – odbiór. Przyczyna – skutek. Ponieważ znam Siebie, mam jasno ustawione priorytety i granice, których nie przekraczam, rozróżniam dobro od zła, prawdę od iluzji – działam świadomie. Nie mydlę Sobie oczu na pocieszenie wspieraniem Siebie na zasadzie “wierzę w Ciebie”. Nie muszę, bo siebie znam i działam świadomie.
Dzięki temu, że odkryłam w sobie fundament pod wszystko co istnieje (dla mnie) –  kocham siebie, szanuję, dbam o siebie, zmieniam w sobie to co chcę zmienić, a pielęgnuję to co chcę pielęgnować. W świadomości nie ma miejsca na wiarę i niewiarę – jest świadomość. Świadomość to m.in. rozróżnianie wiem od nie wiem. Na pewno nie jest nią mylenie czegoś z prawdą. To też umiejętność obserwacji i dostrzegania.
Nie wykluczam zupełnie wiary jako czegoś negatywnego. Wiara bywa przydatna dla Ludzi którzy nie stoją na stabilnym gruncie i szukają dróg wsparcia Siebie. Nie ma w tym nic złego, a wręcz czasem bywa przydatne. Jednak problem zaczyna się wtedy, gdy dana osoba zaczyna wiarę mylić z prawdą i narzucać innym Ludziom przedstawiając obiekt/element swojej wiary jako prawdę. To dość znane i popularne od zarania dziejów Ludzkości. Ludzie w cos wierzą i ta wiara zasłania im oczy.
Często też słowa wypowiedziane przez “autorytety” na zasadzie np.:  “wierzę/nie wierzę, że komórki rakowe mogą być zabite przez tę substancję” zostają przyjęte za fakty.
A wiara i niewiara to w Rzeczywistości NIEWIEDZA…
 Na załączonym obrazku widać to dobrze.
Iluzja. Ten Kotek jest Tym Kotkiem, nie Tygrysem.
Co nie wyklucza, że jest niepowtarzalną Jednostką i indywidualnością. Może mieć cechy (lub chcieć mieć cechy) swojego wyobrażenia o tygrysie, ale nie jest tygrysem.
Jeśli uwierzy, że jest tygrysem – przyjmie iluzję za prawdę i przestanie dostrzegać istotę. Czyli TO, CO JEST. 🙂
To może być niebezpieczne. A na pewno to PUŁAPKA!!!!
Pozdrawiam. 🙂 🙂 🙂
Źródło zdjęcia:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *